1 – هندریل ( قابل نصب بر روی انواع سقف های شیبدار و مسطح )
2- لایف لاین عمودی ( قابل نصب بر روی انواع نردبان عمودی )
3 – لایف لاین افقی ( قابل نصب بر روی ریل جرثقیل و انواع پرتگاه )
4- سیستم لایف لاین پشت بام ( قابل نصب بر روی انواع سقف شیبدار )
5- سیستم انکر موبایل سقف شیبدار ( قابلیت اتصال آسان بر روی انواه سطح شیبدار)
6- سیستم لایف لاین غیر شیبدار ( قابل نصب بر روی انواع سطوح مسطح )
7- سیستم انکر دیواری ( مخصوص نصب بر روی دیوار جهت نصب اتصالات کار با طناب )
8- اتصالات پنجره ای ( سیستم متوقف کننده سقوط در مناطق پر خطر )

هدف کلی از اجرای لایف لاین lifeline تأمین ایمنی نفرات و جلوگیری از سقوط در هنگام عملیات تعمیر و نگهداری تخلیه مواد و تاسیسات و کلی فعالیت های پرخطر در ارتفاع می باشد.
با پيشرفت رور افزون صنايع در كشور و افزايش ارتفاع سازه‌ها و ضرورت انجام انواع خدمات پيچيده صنعتي، هر روز شاهد بروز افزايش آمار سقوط از ارتفاع مي‌باشيم. بررسی آمارها سال 1398 نشان می دهد سقوط از ارتفاع مهم ترین علت فوت کارگران به حساب می آید که توانسته جان ۵۶۰ کارگر که همگی مرد هستند را بگیرد. پس از آن اصابت جسم سخت با ۳۴۶ قربانی رتبه دوم را به خود اختصاص داده که در میان آنها ۳۴۴ مرد و ۲ نفر زن دیده می شود. در نهایت، رتبه سوم مربوط به مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی است که ۲۰۳ قربانی داشته است.
طبق آمار منتشره از سوي مركز HSE انگلستان، سقوط از ارتفاع بعنوان دومين عامل حوادث عمومي و اولين عامل سوانح مهلك در صنعت شناخته شده است كه اين امر ضرورت توجه خاص به مقوله ايمني كار در ارتفاع را در كشور صدچندان مي‌نمايد . تنها در ايالات متحده امريكا هر ساله بيش از 500 كارگر در اثر سقوط از ارتفاع مي‌ميرند و بيش از 000/300 كارگر دچار انواع معلوليت ‌ها مي‌گردند . اغلب اين مرگ و معلوليت‌ ها طبق گزارش انستيتو ملي ايمني و سلامت امريكا ( NIOSH ) در نتيجه سقوط از ارتفاع كمتر از 3 متر مي‌باشد. سقوط مي‌تواند در هر زمان و در طي هر نوع فعاليت رخ دهد. مطابق بررسی های حوادث گذشته ، غالب حوادث سقوط در ارتفاع در حین حرکت و جابجایی نفرات صورت گرفته است .
اغلب مرگ‌ها و صدماتي ناشی از سقوط بعلت اجتناب نمودن در استفاده از روش‌ها و تجهيزات حفاظت سقوط بود. در این بین استفاده از روشی که علاوه بر تامین ایمنی نفرات ، تاثیری در بازدهی کار نفرات نداشته باشد بعنوان هدف تعیین می گردد
استفاده از لایف لاین ها lifeline نزدیک به یک دهه است که بعنوان بهترین راهکار حفاظتی در اغلب محیط های کاری که نیاز به جابجایی و حرکت دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

در ذیل به برخی ویژگی ها و مزایای لایف لاین اشاره شده است:
• کاهش دادن مسافت سقوط
• جذب انرژی ناشی از سقوط برای کاهش ضربه وارده به بدن
• نگهداشتن فرد سقوط کننده در موقعیتی که اثرات معلق بودن به حداقل برسد و عملیات نجات به آسانی انجام شود.
• ایمنی بسیار بالا( رعایت اصول ایمنی مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی)
• امکان دسترسی به تمام فضاهای بسته، مرتفع و غیر قابل دسترس
• سرعت بالای دسترسی و کاهش زمان و هزینه
• عدم اشغال فضا و سد معبر
• عدم آسیب به سازه و ساختمان
• صرفه جویی در وقت و هزینه نسبت به سایر روشهای دسترسی
1لایف لاین چیست؟
لایف لاین یک سیستم متوقف کننده سقوط افرادی است که در ارتفاع مشغول فعالیت هستند که شامل براکت های نگهدارنده ،سیم بکسل ،شوک گیر و تجهیزات حفاظت فردی سقوط است .
2قطر سیم بکسل لایف لاین؟
؟ قطر سیم متناسب با فاکتور سقوط ،تعداد نفرات کاربرلایف لاین و عوامل محیطی موثر در محاسبات در نظر گرفته می شود ولی در اکثرمواقع قطر سیم بکسل لایف لاین با توجه به فاکتور سقوط و محاسبات 8 میلی متر در نظر گرفته می شود .
3نحوه محاسبه قیمت لایف لاین افقی؟
قیمت اجرای لایف لاین با توجه به عوامل گو ناگونی نظیر فاصله براکت های میانی ، تعداد شوک گیر و شاتل و همچنین پایه های نگهدارند ه لایف لاین تعیین میشود که برامد هزینه دقیق پروژه پس از بازدید کارشناسان امکان پذیر است.
4شرکت مجری سیستم لایف لاین؟
مهمترین قسمت یک سیستم لایف لاین نصب صحیح و کارشناسی شده بر طبق نیازهای کارفرما است پس در انتخاب مجری لایف لاین نکاتی که حائز اهمیت است تجربه و رزومه شرکت لایف لاین و همچنین ماشین آلات و تجهیزات نصب لایف لاین به همراه نفرات کارآزموده و با تجربه در نصب یک سیستم لایف لاین استانداردبسیار با اهمیت است.شرکت ایمن آفرینان ارتفاع با رزومه شاخص در این زمینه EPS در پروژه های فولاد کاوه،فولاد هرمزگان ، مس خاتون اباد ، نیروگاه فردوسی و...... اماده همکاری می باشد .
5استاندارد لایف لاین عمودی و افقی؟
استاندارد جهانی سیستم لایف لاین EN 795 می باشد .
6نحوه انتخاب تجهیزات لایف لاین؟
عوامل متفاوتی در انتخاب تجهیزات لایف لاین نظیر تعدادی کاربر،شرایط محیطی، نوع کاربری و نوع سیستم درآن فصل هستند .
7قیمت لایف لاین عمودی؟
قیمت لایف لاین عمودی تابع شرایط محیطی و ارتفاع نردبان و یا دکل مورد استفاده و همچنین متریال لایف لاین متفاوت می باشد برای دریافت قیمت لایف لاین عمودی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سیستم های حفاظتی لایف لاین

ایمن آفرینان متعهد است که راه حل های سفارشی بهینه را برای نیازهای خاص حفاظت از سقوط مشتریان خود ارائه دهد. راه حل کلیدی با ارزیابی کامل خطرات سقوط تاسیسات شروع می شود. سیستمی طراحی شده است که مقرون به صرفه، سازگار با مقررات و کاربر پسند باشد. کارکنان مجرب ما در هر مرحله از پروژه شامل مهندسی، طراحی، برآورد، نصب، صدور گواهینامه، آموزش و خدمات در آنجا حضور دارند. هدف ما این است که "آرامش ذهن" را فراهم کنیم که همه این کارها برای حذف خطرات سقوط و افزایش ایمنی محل کار انجام شده است. ما شما را ناامید نخواهیم کرد.

سیستم های لایف لاین lifeline ابزار حیاتی برای حفاظت از سقوط هستند. لایف لاین را می توان برای توقف افراد در صورت وقوع سقوط یا جلوگیری از سقوط آنها استفاده کرد. ما لایف لاین عمودی، لایف لاین افقی، سیستم لایف لاین پشت بام، سیستم لایف لاین غیر شیبدار و سایر تجهیزات ایمنی نجات را برای کمک به بخش های ساختمانی و صنعتی برای انجام ایمن کار در ارتفاع فراهم می کنیم. تیم کارشناسان ایمنی ما می توانند به شما در نصب سیستم لایف لاین کمک کنند تا از ایمنی تیم و کسب و کار شما اطمینان حاصل شود.

انواع مختلف لایف لاین lifeline

لایف لاین lifeline می توانند افقی یا عمودی، موقت یا دائمی، ثابت یا انعطاف پذیر باشند. استفاده از لایف لاین، که تضمین کننده موفقیت و ایمنی است در سال های اخیر به طور پیوسته رشد کرده است. خطوط لایف لاین، شناخته شده ترین و پرکاربردترین وسایل حفاظتی بخش های ساختمانی و صنعتی هستند.

لایف لاین عمودی

لایف لاین عمودی روی یک خط لنگر سفت و سخت مانند نردبان می توانند از ریل یا کابل تشکیل شده باشند ، بنابراین عنصر اتصال لایف لاین عمودی می تواند متفاوت باشد. تنها چیزی که نمی تواند از لایف لاین عمودی کم شود استفاده اجباری از مهار سقوط است. لایف لاین عمودی انعطاف پذیر باعث آویزان شدن آن از یک لنگر می شود. از طرف دیگر، اگر یک خط باشد، باید به یک سازه ثابت شوند.

دو نوع لنگر در نصب لایف لاین عمودی وجود دارد:

لنگر ثابت
این سیستم از وقوع حادثه مرگبار در صورت سقوط جلوگیری می کند. لنگر ثابت می توانند از یک ریل یا یک کابل ساخته شوند و به طور دائم به سازه ثابت می شوند. در صورت استفاده از ریل، یک نقطه لنگر واحد وجود ندارد، بلکه دو نقطه لنگر وجود دارد که در انتها قرار می گیرند و از حرکت جلوگیری می کنند. در برخی موارد ممکن است بیش از دو مورد وجود داشته باشد.
لنگر انعطاف پذیر
بر خلاف مورد قبلی، لنگر انعطاف پذیر می توانند لایف لاین باشند و فقط توسط یک نفر در یک زمان قابل استفاده هستند. آنها یک نقطه لنگر واحد دارند که در بالای سازه قرار دارد.

لایف لاین افقی

لایف لاین افقی وسایلی هستند که می توان با اتصال برقگیرهای سقوط به همراه یک طناب عمودی یک سیستم مهار سقوط را تشکیل دهند. سیستم های افقی لایف لاین سیستم های استاندارد حفاظت از سقوط هستند که در مواقعی که هیچ نقطه لنگر برای اتصال پرسنل در دسترس نباشد استفاده می شود.

لایف لاین

سقوط از ارتفاع زیاد یکی از علل اصلی مرگ و میر و جراحات در صنایع ساختمانی و تاسیساتی است. معمولاً کارگران به دلیل عدم وجود نقاط لنگر یا محدودیت حرکتی از لایف لاین استفاده نمی کنند، اما این یک خطر جدی برای سلامتی است و اقدامات احتیاطی استفاده از لایف لاین ضروری است. لایف لاین وسیله حفاظت از سقوط متشکل از سیم و پایه هایی است که در اطراف محیط یک منطقه برای جلوگیری از سقوط محکم شده اند.

چه زمانی به سیستم Lifeline نیاز دارید؟

آیا موقعیتی را تصور کرده اید که در آن شما یا کارگرانتان در حال کار بر روی ساختمانی بدون محافظ، مانند نرده های محافظ یا داربست هستید؟ در صورت افتادن، لایف لاین از آسیب جدی تر یا حتی مرگ جلوگیری می کند. پس از سقوط، سیستم های حیاتی لایف لاین دارای ضربه گیر داخلی هستند که بار را در مسافتی جذب می کند و به طور اساسی نیروی اعمال شده به بدن را کاهش می دهد. این امر از صدماتی که می تواند به افراد وارد شود و در برخی موارد منجر به از کار افتادگی یا حتی مرگ شود جلوگیری می کند.