1 – هندریل ( قابل نصب بر روی انواع سقف های شیبدار و مسطح )
2- لایف لاین عمودی ( قابل نصب بر روی انواع نردبان عمودی )
3 – لایف لاین افقی ( قابل نصب بر روی ریل جرثقیل و انواع پرتگاه )
4- سیستم لایف لاین پشت بام ( قابل نصب بر روی انواع سقف شیبدار )
5- سیستم انکر موبایل سقف شیبدار ( قابلیت اتصال آسان بر روی انواه سطح شیبدار)
6- سیستم لایف لاین غیر شیبدار ( قابل نصب بر روی انواع سطوح مسطح )
7- سیستم انکر دیواری ( مخصوص نصب بر روی دیوار جهت نصب اتصالات کار با طناب )
8- اتصالات پنجره ای ( سیستم متوقف کننده سقوط در مناطق پر خطر )

هدف کلی از اجرای لایف لاین lifeline تأمین ایمنی نفرات و جلوگیری از سقوط در هنگام عملیات تعمیر و نگهداری تخلیه مواد و تاسیسات و کلی فعالیت های پرخطر در ارتفاع می باشد.
با پيشرفت رور افزون صنايع در كشور و افزايش ارتفاع سازه‌ها و ضرورت انجام انواع خدمات پيچيده صنعتي، هر روز شاهد بروز افزايش آمار سقوط از ارتفاع مي‌باشيم. بررسی آمارها سال 1398 نشان می دهد سقوط از ارتفاع مهم ترین علت فوت کارگران به حساب می آید که توانسته جان ۵۶۰ کارگر که همگی مرد هستند را بگیرد. پس از آن اصابت جسم سخت با ۳۴۶ قربانی رتبه دوم را به خود اختصاص داده که در میان آنها ۳۴۴ مرد و ۲ نفر زن دیده می شود. در نهایت، رتبه سوم مربوط به مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی است که ۲۰۳ قربانی داشته است.
طبق آمار منتشره از سوي مركز HSE انگلستان، سقوط از ارتفاع بعنوان دومين عامل حوادث عمومي و اولين عامل سوانح مهلك در صنعت شناخته شده است كه اين امر ضرورت توجه خاص به مقوله ايمني كار در ارتفاع را در كشور صدچندان مي‌نمايد . تنها در ايالات متحده امريكا هر ساله بيش از 500 كارگر در اثر سقوط از ارتفاع مي‌ميرند و بيش از 000/300 كارگر دچار انواع معلوليت ‌ها مي‌گردند . اغلب اين مرگ و معلوليت‌ ها طبق گزارش انستيتو ملي ايمني و سلامت امريكا ( NIOSH ) در نتيجه سقوط از ارتفاع كمتر از 3 متر مي‌باشد. سقوط مي‌تواند در هر زمان و در طي هر نوع فعاليت رخ دهد. مطابق بررسی های حوادث گذشته ، غالب حوادث سقوط در ارتفاع در حین حرکت و جابجایی نفرات صورت گرفته است .
اغلب مرگ‌ها و صدماتي ناشی از سقوط بعلت اجتناب نمودن در استفاده از روش‌ها و تجهيزات حفاظت سقوط بود. در این بین استفاده از روشی که علاوه بر تامین ایمنی نفرات ، تاثیری در بازدهی کار نفرات نداشته باشد بعنوان هدف تعیین می گردد
استفاده از لایف لاین ها lifeline نزدیک به یک دهه است که بعنوان بهترین راهکار حفاظتی در اغلب محیط های کاری که نیاز به جابجایی و حرکت دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

در ذیل به برخی ویژگی ها و مزایای لایف لاین اشاره شده است:
• کاهش دادن مسافت سقوط
• جذب انرژی ناشی از سقوط برای کاهش ضربه وارده به بدن
• نگهداشتن فرد سقوط کننده در موقعیتی که اثرات معلق بودن به حداقل برسد و عملیات نجات به آسانی انجام شود.
• ایمنی بسیار بالا( رعایت اصول ایمنی مطابق با قوانین و استانداردهای بین المللی)
• امکان دسترسی به تمام فضاهای بسته، مرتفع و غیر قابل دسترس
• سرعت بالای دسترسی و کاهش زمان و هزینه
• عدم اشغال فضا و سد معبر
• عدم آسیب به سازه و ساختمان
• صرفه جویی در وقت و هزینه نسبت به سایر روشهای دسترسی
1لایف لاین چیست؟
لایف لاین یک سیستم متوقف کننده سقوط افرادی است که در ارتفاع مشغول فعالیت هستند که شامل براکت های نگهدارنده ،سیم بکسل ،شوک گیر و تجهیزات حفاظت فردی سقوط است .
2قطر سیم بکسل لایف لاین؟
؟ قطر سیم متناسب با فاکتور سقوط ،تعداد نفرات کاربرلایف لاین و عوامل محیطی موثر در محاسبات در نظر گرفته می شود ولی در اکثرمواقع قطر سیم بکسل لایف لاین با توجه به فاکتور سقوط و محاسبات 8 میلی متر در نظر گرفته می شود .
3نحوه محاسبه قیمت لایف لاین افقی؟
قیمت اجرای لایف لاین با توجه به عوامل گو ناگونی نظیر فاصله براکت های میانی ، تعداد شوک گیر و شاتل و همچنین پایه های نگهدارند ه لایف لاین تعیین میشود که برامد هزینه دقیق پروژه پس از بازدید کارشناسان امکان پذیر است.
4شرکت مجری سیستم لایف لاین؟
مهمترین قسمت یک سیستم لایف لاین نصب صحیح و کارشناسی شده بر طبق نیازهای کارفرما است پس در انتخاب مجری لایف لاین نکاتی که حائز اهمیت است تجربه و رزومه شرکت لایف لاین و همچنین ماشین آلات و تجهیزات نصب لایف لاین به همراه نفرات کارآزموده و با تجربه در نصب یک سیستم لایف لاین استانداردبسیار با اهمیت است.شرکت ایمن آفرینان ارتفاع با رزومه شاخص در این زمینه EPS در پروژه های فولاد کاوه،فولاد هرمزگان ، مس خاتون اباد ، نیروگاه فردوسی و...... اماده همکاری می باشد .
5استاندارد لایف لاین عمودی و افقی؟
استاندارد جهانی سیستم لایف لاین EN 795 می باشد .
6نحوه انتخاب تجهیزات لایف لاین؟
عوامل متفاوتی در انتخاب تجهیزات لایف لاین نظیر تعدادی کاربر،شرایط محیطی، نوع کاربری و نوع سیستم درآن فصل هستند .
7قیمت لایف لاین عمودی؟
قیمت لایف لاین عمودی تابع شرایط محیطی و ارتفاع نردبان و یا دکل مورد استفاده و همچنین متریال لایف لاین متفاوت می باشد برای دریافت قیمت لایف لاین عمودی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سیستم های حفاظتی لایف لاین Life Line

ایمن آفرینان ارتفاع E.A.E متعهد است که راه حل های تخصصی را برای نیازهای خاص حفاظت از سقوط از ارتفاع برای مشتریان خود ارائه میدهد. راه حل تخصصی با ارزیابی کامل خطرات سقوط شروع می شود. سیستمی طراحی شده است که مقرون به صرفه، سازگار با مقررات که قابل اجرا باشد. کارکنان مجرب ما در هر مرحله از پروژه شامل مهندسی، طراحی، برآورد، نصب، صدور گواهینامه، آموزش و خدمات در آنجا حضور دارند. هدف ما این است که "آرامش ذهن" را فراهم کنیم که همه این کارها برای حذف خطرات سقوط و افزایش ایمنی محل کار انجام شده است.ما شما را ناامید نخواهیم کرد.
 سیستم های لایف لاین lifeline ابزار حیاتی و الزامی برای حفاظت از سقوط و پرت شدگی هستند. لایف لاین را می توان برای توقف افراد در صورت وقوع سقوط یا جلوگیری از سقوط آنها استفاده کرد. ما لایف لاین عمودی، لایف لاین افقی، سیستم لایف لاین پشت بام، سیستملایف لاین غیر سطح شیبدار ، لایف لاین موقت و سایر تجهیزات امداد و نجات را برای تیم های ساختمانی و صنعتی برای انجام ایمن کار در ارتفاع فراهم می کنیم.
تیم کارشناسان ایمنی ما می توانند به شما در نصب سیستم لایف لاین کمک کنند تا از ایمنی تیم کاری خود اطمینان حاصل کنید

انواع مختلف لایف لاینlifeline

لایف لاین lifeline می توانند افقی یا عمودی، موقت یا دائمی، ثابت یا انعطاف پذیر باشند. استفاده از لایف لاین، که تضمین کننده سلامت و ایمنی است در سال های اخیر به طور پیوسته رشد کرده است. خطوط لایف لاین، شناخته شده ترین و پرکاربردترین سیستم حفاظتی کار در ارتفاع در بخش های ساختمانی و صنعتی هستند.

لایف لاین عمودی

لایف لاین عمودی می شود روی یک تکیه گاه استاندارد که بروی نردبان ویا سطح عمودی نصب کرد. که ازسیم بکسل مخصوص لایف لاین و اتصالات تشکیل شده است ، عنصر اتصال لایف لاین عمودی می تواند متفاوت باشد. تنها چیزی که نمی تواند از لایف لاین عمودی کم شود استفاده اجباری جاذب انرژی است.

دو نوع لایف لاین عمودی وجود دارد:

لایف لاین ثابت


این سیستم از وقوع حادثه مرگبار در صورت سقوط جلوگیری می کند. تجهیزات ثابت می توانند از یک ریل یا یک سیم بکسل ساخته شوند و به طور دائم به سازه ثابت نصب باشد . در صورت استفاده از سیستم ثابت یک نقطه تکیه گاه واحد وجود ندارد، بلکه دو نقطه تکیه گاه وجود دارد که در انتها و ابتدا قرار می گیرند و از سقوط جلوگیری می کنند.

لایف لاین موقت

بر خلاف مورد قبلی، تجهیزات لایف لاین موقت می باشند و فقط توسط یک نفر در یک زمان قابل استفاده هستند. آنها یک نقطه تکیه گاه واحد دارند که در بالای سازه قرار دارد و بعد از فعالیت باید از سیستم جمع آوری شود و برای فعالیت بعدی دوباره نصب شود در این سیستم بجای سیم بکسل از طناب مخصوص استفاده می شود.

سیستم لایف لاین افقی پیوسته

کارکرد سیستم لایف لاین پیوسته طراحی شده توسط شرکت ایمن آفرینان ارتفاع بدین صورت است که با استفاده از براکت های میانی و شاتل متحرک قابلیت حرکت در تمام طول مسیر لایف لاین بصورت آزادانه و بدون باز کردن لنیارد در نقطه های میانی امکان پذیر می باشد از مزایای استفاده از لایف لاین پیوسته ایمنی بسیار بالا بدون احتمال خطای انسانی می باشد و قابلیت تنظیم و نصب در تمامی حالات زمینی ، دیواری و سقفی را دارا است.
معرفی اجزای سیستم لایف لاین پیوسته:1 – براکت ابتدا و انتها
2 – براکت اتصال به پایه
3 – مهارکش(تنظیم کننده سیم بکسل)
4 – شوک گیر لایف لاین
5 – میلون اتصال
6 – براکت میانی 90 درجه
7 – براکت میانی
8 – سیم بکسل لایف لاین
9 – تابلو هشدار دهنده استفاده کنندگان لایف لاین
10 – براکت میانی 90 درجه جهت اتصال به پایه زمینی
11 – پایه کمکی اتصال
مزایای استفاده ازسیستم لایف لاین وخدمات شرکت ایمن آفرینان ارتفاع(E.A.E) :
• تمامی قطعات تولید شده دارای گواهی تست کشش از واحد آزمایشگاه پارک علم و فناوری زیر نظر اداره کل استاندارد می باشند.
• سیستم لایف لاین ایمن آفرینان دارای گواهی تطابق محصول با استاندارد EN 795 TYPE C از آزمایشگاه علم وفناوری می باشد.
• جنس تمامی قطعات از استنلس استیل 316 است.
• کل سیستم لایف لاین دارای گارانتی 3 ساله محصول و همچنین خدمات پس از فروش مادام العمر است.
• طراحی سیستم قابلیت استفاده 3تا 8 نفر بصورت هم زمان را به لحاظ مقاومت کششی دارا می باشد.
• سیستم لایف لاین دارای شوک گیر می باشد که فشار ناشی از سقوط را خنثی می کند.
• طراحی شوک گیر به گونه ایست که به عنوان تنظیم کننده تنش لایف لاین در مقاطع انبساط و انقباض ناشی ار تغیییرات دمای محیط عمل می کند.
• قابلیت تنظیم و نصب در تمامی حالات زمینی ، دیواری و سقفی را دارا است